موسسه علمی پژوهشی شادی
موسسه علمی پژوهشی شادی

موسسه علمی پژوهشی شادی

مقاله کنفرانسی چیست؟

مقاله کنفرانسی

مقالات علمی در رشته های مختلف اعم از کامپیوتر، روانشناسی، مدیریت، حسابداری و… وجود دارد. به بیان دیگر یک مقاله علمی میتواند در هر زمینه ایی که درارتباط با آن به صورت علمی تحقیق شده است تدوین شود.

مقالات علمی میتوانند در محل های متفاوتی منتشر شوند که ما در این بخش از مقاله به ارائه ی مقالات علمی در کنفرانس ها خواهیم پرداخت. برای یک پژوهشگر یا محقق، ارائه ی نتایج دستاورد های خود در یک همایش که پژوهشگران و محققان دیگر حضور دارند یک فرصت عالی محسوب می شود.

دسته بندی کنفرانس ها

بطور کلی کنفرانس ها میتوانند به دو دسته تقسیم بندی شوند:

 ۱.کنفرانس های داخلی 

۲.کنفرانس های بین المللی 

کنفرانس های داخلی یا به عبارت دیگر کنفرانس های ملی توسط دانشگاه ها یا سازمان های داخلی برگزار می شوند و سرعت داوری و‌ اعلام نتایج آن، کمتر از کنفرانس های بین المللی می باشد. کنفرانی های بین المللی از‌ نتیجه ی همکاری یک سازمان یا دانشگاه داخل کشور با یک سازمان یا دانشگاه خارج از‌ کشور ایجاد می شود. محل برگزاری کنفرانس های بین المللی میتواند هم از سمت برگزار کننده سازمان داخل کشور در ایران باشد، همچنین میتواند از سمت یک‌برگزار کننده خارج از کشور در کشور برگزار کننده باشد.

نحوه ی شرکت در کنفرانس ها

برای شرکت در کنفرانس ها، ابتدا باید یک مقاله با موضوعات مرتبط با کنفرانس مد نظرتان بنویسید. پس از نوشتن مقاله با موضوع مرتبط، نتایج تحقیقات خود را برای‌کنفرانس مد نظرتان ارسال کنید. پس از‌ یک بازه ی زمانی یک الی دو‌ هفته ایی مقاله ی ارسالی شما از سمت کنفرانس مربوطه داوری میشود و نتیجه آن برای شما از طریق پیامک یا ایمیل اعلام‌میشو‌د.

نتیجه ی پذیرش مقالات کنفرانسی

مقالات کنفرانسی میتواند به دو شیوه زیر پذیرفته شود:

 ۱.ارائه ی شفاهی

 ۲.ارائه ی پوستری

موسسه علمی پژوهشی شادی

موسسه ی علمی پژوهشی شادی با مدیریت دکتر شادی ایروانی، دارای پنج سال سابقه ی فعالیت حرفه ایی در زمینه ی نگارش و ثبت مقالات، کتاب، پایان نامه و انواع خدمات دانشجویی در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد. شما میتوانید برای‌کسب‌اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

09356325930

09127695961