موسسه علمی پژوهشی شادی
موسسه علمی پژوهشی شادی

موسسه علمی پژوهشی شادی

اخذ مجوز ارشاد

مجوز ارشاد چیست؟

مجوز ارشاد یک مجوز رسمی است که توسط دولت یا سازمان مربوطه به یک فرد یا شرکت صادر می شود تا به عنوان راهنمای تورهای گردشگری در کشور فعالیت کند. این مجوز شامل آموزش های لازم برای راهنمایی در جاذبه های گردشگری، اطلاعات تاریخی، فرهنگ و جغرافیای منطقه و قوانین و مقررات محلی است. با اخذ این مجوز، راهنمایان تور دارای صلاحیت هستند تا با حفظ اصول حفاظت و حفظ منابع طبیعی، بازدیدکنندگان را به جذاب ترین نقاط منطقه هدایت کنند.

این مجوز به معنای مجوزی میباشد که بواسطه ی یک سازمان دولتی صادر می‌شود و به فعالیت‌های خاصی تعلق میگیرد . این مجوز برای تمامی کسب و کار ها الزامی است از جمله کتاب ها در تمامی زیرشاخه های آن.

شما میتوانید با دریافت این مجوز، شرکت یا کسب و کار قانونی شده و به عنوان یک شرکت رسمی شناخته می‌شود. لازم به ذکر است با داشتن این مجوز، کتاب چارچوب قانونی رعایت شده و به عنوان یک کتاب  قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود.

در بسیاری از کتاب ها، بدون داشتن این مجوز ، حکم قانونی پیدا کرده است ، به طور کلی، داشتن مجوز برای کتاب شما الزامی می باشد.

برای دریافت مجوز ، شما باید به دفتر ارشاد فرهنگی و هنری در شهر خود مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست، باید مدارک لازم را به همراه داشته باشید، این مدارک شامل:

1- کپی شناسنامه

2- کپی کارت ملی

3- عکس روان

4- سابقه کاری (در صورت داشتن)

5- نامه تقاضای مجوز

پس از تحویل مدارک، دفتر ارشاد فرهنگی و هنری پرونده شما را برای بررسی به سمت مسئولین فنی و حقوقی این دفتر ارجاع خواهد داد. پس از تأیید پرونده، مجوز صادر خواهد شد.

چقدر زمان میبرد مجوز ارشاد را دریافت کنیم؟

بسته به نوع فعالیت و مدارک مورد نیاز، زمان دریافت مجوز ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی، این فرآیند حدود ۱ تا ۳ ماه زمان می‌برد.

برای دریافت این مجوز باید کمی صبور باشید.

برای تمامی کتاب ها مجوز باید دریافت شود؟چرا؟

بله، برای تمامی کتاب‌ها مجوز ارشاد باید دریافت شود. این به دلیل این است که مجوز ارشاد به عنوان سازمان نظارتی بر فعالیت‌های فرهنگی و هنری، مسئولیت حفظ اصول و قوانین را در این زمینه دارد. با درخواست مجوز از سازمان ارشاد، نویسنده یا ناشر کتاب مطمئن می‌شود که فعالیت خود را با رعایت قوانین و مقررات صورت داده است و به همین دلیل، درخواست مجوز از سازمان ارشاد بسیار حائز اهمیت است.

موسسه علمی پژوهشی شادی

تلاش موسسه علمی پژوهشی شادی با مدیریت دکتر شادی ایروانی بر این است که جایگاه ویژه‌ی علم و دانش خود را در دنیای امروزی مشخص کنید و آن را به هدفی دست‌ یافتنی تبدیل کنید. برای تحقق این هدف ما از ترکیب خلاقیت، تخصص و هنر استفاده می‌کنیم تا سریع‌ترین و بهینه‌ترین راهکارهای ممکن را به شما ارائه دهیم.

مطالب مرتبط

1 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *